top of page

Enerji Yönetimi ve Su Verimliliği

Yenilenebilir enerji alanında kazandığımız deneyimlerimizi ülkemizde aynı alanda yatırımcı olmak isteyen tüm kurumlar ve yatırımcılarla paylaşmayı, yatırım süreçlerinde iş ortaklarımıza verimlilik ve üretkenlik perspektifinden destek vermeyi temel amaç olarak benimsemiştir.

Yenilenebilir enerji alanındaki EPC hizmetlerimiz ülkemizin evrensel sürdürülebilirlik hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlamakta ve aynı zamanda yatırımcıların ticari kazanımlarını doğrudan etkilemektedir. Esenboğa Elektrik olarak endüstriyel ve konut tipi çatı GES uygulamalarımızla, 5kW ila 50MW aralığında, farklı üretim konseptlerinde mikro santraller tasarlamakta ve kurmaktayız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’de erozyonla mücadele ve doğal varlıklarımızı korumak amacıyla TEMA ile iş birliği yapılmıştır, 2022 yılında ise çalışanlarımızın gönüllülük esası ile doğa için birleştik teması ile katılması teşvik edilmesini ve yapılan bağış tutarlarının 2022 yılında üç katına çıkarılmasını taahhüt ederiz. Çevre ve Enerji polikamızın birinci maddesi ve toplam atığın geri dönüşümü politikamızın ikinci maddesi gereğince belediye ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde geri dönüşüm ve geri kazanımı arttırmak amacıyla atıklarımızı ayrıştırarak geri dönüşüme katkı sağlanmaktadır. Faaliyetler minimum atık oluşacak şekilde gerçekleştirilir.2025 yılı itibariyle sıfır atık politkasına geçileceği taahhüt edilmektedir.

Baz yıl 2021 yılı olup, 2021 yılında personel sayısı ortalama doksan altı iken, 2022 yılında ise ortalama yüz yirmi ikiye çıkmıştır. Çalışan sayımızdaki artışa rağmen, yıllık tüketimimizi 2022 yılında, %27,08 azalış ile 2021 yılında ile aynı tutmayı hedefliyoruz.

 

Çevre ve Enerji Politikamız için tıklayınız.

Azalan doğal kaynaklar arasında bulunan su kaynaklarının verimli kullanılmasına katkı sağlamaya çalışmaktayız. Su politikası kapsamında su kullanımının azaltılması için gerek sahalarda gerek idari ofislerde tedbirler alınmakla birlikte personellerimiz de bilgilendirilmektedir. Şirketimizde asıl tüketim idari binalarda olup, personellerimizin tasarruflu su kullanımı konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. 2021 yılında 0,35 metreküp su kullanımı gerçekleşmiştir.

Firmamız müşterilerine kendi elektrik üretimlerini sağlayacak şekilde yenilenebilir enerji çözümleri sunmaktadır. Güneş santralinde en önemli su kullanım alanı panel temizlikleri oluşturmaktadır. Panel temizliğinin en optimum sürede yapılması için santral enerji üretim takip sistemleri kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra , panel temizliği işleri alt yüklenici olarak grubumuz şirketlerinden olan Angora Elektrik üzerinden yürütülmektedir. Angora Elektrik firmasına “Şirketinizden aldığımız Bakım Onarım Hizmetleri kapsamında sahalarımızda yaptığınız panel temizliklerinde şirketimizin mevcut Çevre ve Enerji politikalarını göz önünde bulundurarak su verimliliği kapsamında panel temizliklerinin yıl boyunca toplamda birden fazla yapılmaması ve yine panel temizliğinin tam otomatik robotlar ile minimum sevide su kullanarak ve kimyasal ürünler kullanılmadan yapılması konusunda göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür eder, iş ortaklığımızın artarak devam etmesini temenni ederiz.” şeklinde talimat verilmiştir.

suu.jpg
sdfsdfsdf.jfif
bottom of page