top of page

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Yusuf ŞENEL

Yönetim Kurulu Başkanı

1979 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Yusuf Şenel küçük yaşlardan itibaren eğitim ve iş hayatını birlikte yürütmüştür. Lise eğitimini Bolu Mimar İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde okuyarak 1998 yılında mezun olmuştur. Kahramanmaraş Sütçü İmam üniversitesi Tekstil mühendisliği bölümünde üniversite eğitimine başlamasına rağmen iş hayatındaki fırsatları görerek eğitimini yarım bırakmış, çalışma hayatına atılmıştır. Çeşitli sektörlerde yöneticilik deneyiminden sonra kendi işini kurmuştur. 2009 yılında faaliyete başlayan Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.’nin kuruluşundan itibaren görev yapmış,  2012 yılında şirket hisselerinin tamamını devir alarak bugünlere getirmiştir. Halen  Naturel Grup bünyesinde bulunan farklı sektörlerde faaliyet gösteren  şirketlerinin yönetim kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Selma Dikmen

Yönetim Kurulu Üyesi

27.02.1969 Eskişehir doğumludur.1991 yılı Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme bölümünden, 1998 yılında ise Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Finansman bölümünden mezun olmuştur. 1998 yılında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ruhsatını almıştır. Çeşitli şirketlerin bünyesinde muhasebe müdürü olarak görev yapmıştır. Kamu Gözetim Kurumundan bağımsız denetim lisansı ve aynı zamanda SPK’dan bağımsız denetim lisansı bulunmaktadır. İki çocuk annesidir.

Bora BİLGİN

Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür (Vekaleten)

1978 yılında dünyaya gelen Bora BİLGİN, lisans eğitimini 2002 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına Provus Bilişim Hizmetleri’nde başlamış, Operasyon Müdürlüğü’ne kadar yükselmiştir. Daha sonra Ülker iştirakleri arasında bulunan Datateknik firmasında Satış Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2016 yılından beri We Data Bilişim San.ve Tic.A.Ş.’nin, 2021 yılından beri ise Naturel Healthcare Medical firmalarının Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir. 2022 yılında ise Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. ve Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Vekaleten Genel Müdür olarak atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hilal ASLAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1990 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen Hilal Aslan,lise eğitimini Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lise’sinde;üniversite lisans eğitimini ise Gazi Üniversitesi Gazi Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.Kariyerini Muhasebe ve İnsan Kaynakları sektöründe ilerletmeye devam eden Hilal Aslan,şu an Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi görevini sürdürmektedir.

Çiğdem Dilek

Yönetim Kurulu Üyesi

1977 Şanlıurfa doğumlu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Av. Çiğdem Dilek, Başkent Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır.


Ayrıca Londra’da 1 yıl süreyle London School of Economics’te Avrupa Birliği Hukuku üzerine eğitim almıştır.


Avukat Çiğdem Dilek, başta enerji hukuku olmak üzere ticaret hukuku, şirketler hukuku, inşaat hukuku, marka patent hukuku, idare hukuku alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir. İleri seviyede İngilizce bilen Çiğdem Dilek bugüne kadar pek çok yerli ve yabancı şirketi ve kamu kurumunu avukat olarak temsil etmiştir.


Av. Çiğdem Dilek Ankara Barosu Enerji Hukuku Komisyonunun kurucu başkanıdır. Halen Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneğinin ve OSTİM Enerji Kümesinin Yönetim Kurulu üyesi ve GÜNDER Etik Kurulu Başkanıdır.


Çiğdem Dilek ayrıca çeşitli üniversite ve özel eğitim kurumlarında düzenlenen eğitimlerde enerji hukuku, çevre hukuku ve enerji verimliliği dersleri vermektedir. Ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı çalışanlarına Enerji Performans Sözleşmeleri konusunda Dünya Bankası Projesi kapsamında eğitim vermiştir.

Ziya AKBAŞ

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1962 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Ziya Akbaş,lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde;Yüksek Lisans eğitimini ise,Piri Reis Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Yönetimi (MBA) alanında yapmıştır.Ziya Akbaş,1987-1997 yılları arasında çeşitli özel sektör firmalarında Muhasebe Sorumlusu,Bölge Muhasebe Şefi ve Bölge Müdürü olarak çalışmıştır.1997 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Ziya Akbaş,aynı zamanda Türk Patent Enstitüsü’nde Marka Vekili ve Kamu Gözetim Kurumu’nda Bağımsız Denetçi olarak görev almıştır.2014-2017 yılları arasında Aselsan’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.Ziya Akbaş şu an Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. bünyesinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

bottom of page